Menu
Sepetim

Şartlar & Koşullar

Şartlar & Koşullar

sarimalzeme.com' da satılan tüm ürünler firmamız garantisi altındadır. sarimalzeme.com iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. sarimalzeme.com sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

İade etmek için ürünün ambalajının açılmamış ve kutusunun hasar görmemiş olması gerekmektedir. Ancak sarimalzeme.com’ un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Bireysel müşterilerimiz kendi adlarına düzenlemiş olduğumuz fatura ve irsaliye ile iade işlemini yapabilirler. 

Üründe , tahrip , kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
sarimalzeme.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir.

Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 2 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

Yanlış ölçü gönderilmesi durumunda değişim/iade için kargo ücreti www.sarimalzeme.com tarafından karşılanmaktadır.

 

İade Süreci;

Genel olarak satın aldığınız ürünleri kutusunu açmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, satın aldığınız tarihten itibaren on beş(15) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturası ile iade edebilirsiniz.

Siparişini verdiğiniz ürünleri kargo çıkışı yapılmadan önce gerekçe belirtmeksizin iptal edilmesini istiyorsanız info@sarimalzeme.com adresine veya iletişim formlarından sipariş iade kısmından iade talebinde bulunabilirsiniz.

Onay alındıktan sonra 7 iş günü içerisinde ödemiş olduğunuz miktar kredi kartınıza sorunsuz biçimde iade edilir.

Gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

 

Teslimattan Kaynaklanan Problemler;

Zarar görmüş paket durumunda;

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.

Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

 

 Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.